تاریخ امروز: يکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷  
منوی اصلی
اینماد
ساماندهی
logo-samandehi
آمار سایت (از 91/4/21)
بازدید امروز: 254
بازدید دیروز: 483
بازدید هفته: 737
بازدید ماه: 14719
بازدید کل: 1280259
تاریخ انتشار خبر: سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۲ --- ۱۱:۴۴ تعداد مشاهده: 2278 بار
دسته خبر:
ترک اعتیاد با داروی کاهش وزن عنوان خبر:
ترک اعتیاد با داروی کاهش وزن خلاصه خبر:
بررسی‌های جدید در دپارتمان روانپزشکی دانشگاه «پنسیلوانیا» که بر روی 170 معتاد به مواد الکلی و کوکائین در مدت زمان 13 هفته انجام شد، تاثیر این داروی کاهش وزن در ترک اعتیاد را اثبات کرد.

ترک اعتیاد با داروی کاهش وزن

پزشکان در یک مطالعه جدید دریافتند که برخی از داروهای کاهش وزن برای کمک به درمان اعتیاد به کوکائین و الکل موثر هستند. مطالعات آزمایشگاهی روی داروی «توپیرامات» حاکی از آن است که این دارو از ویژگی‌های لازم برای درمان اعتیاد به کوکائین و مواد الکلی برخوردار است.
 
در مطالعات قبلی تاکید شد که داروی توپیرامات می‌تواند وابستگی به مواد الکلی و احتمال گرایش مجدد به مصرف کوکائین را در معتادان کاهش دهد. هرچند کاربرد این دارو برای ترک اعتیاد در معتادان به این دو ماده مخدر تاکنون تحت آزمایش‌های کلینیکی قرار نگرفته بود.
 
بررسی‌های جدید در دپارتمان روانپزشکی دانشگاه «پنسیلوانیا» که بر روی 170 معتاد به مواد الکلی و کوکائین در مدت زمان 13 هفته انجام شد، تاثیر این داروی کاهش وزن در ترک اعتیاد را اثبات کرد.
 
در سه هفته آخر این بررسی مشخص شد که مصرف‌کنندگان داروی توپیرامات در مقایسه با مصرف‌کنندگان دارونماها، فرآیند درمان را خیلی بهتر طی می‌کنند و می‌توانند از مصرف کوکائین پرهیز نمایند.
 
یکی از محققان در این مطالعه گفت: وابستگی به ماده مخدر کوکائین، ‌یکی از نگرانی‌های اصلی در حوزه سلامت عمومی در آمریکا و اروپا است. هرچند مشاوره دادن به معتادان یکی از راه‌های ترک اعتیاد است اما بسیاری از معتادان به این شیوه واکنش کامل و مناسب نشان نمی‌دهند و به همین دلیل ارائه شیوه مناسب ترک اعتیاد در حال حاضر از اولویت‌های تحقیقاتی در اروپا و آمریکا است.
 
 
منبع: خبرگزاری ایسنا
 


کلمات کلیدی: ترک اعتیاد

امتیاز بینندگان به این خبر (تعداد کل آراء: 4 رأی)

 
 
 
 
 

رأی شما به این خبر:

1 2 3 4 5

کلیه حقوق این مجموعه متعلق به انتشارات روان سنجی می باشد.
طراحی وب، سئو و پشتیبانی: توسعه فناوری اطلاعات جهان افزار نوین