تاریخ امروز: يکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷  
منوی اصلی
اینماد
ساماندهی
logo-samandehi
آمار سایت (از 91/4/21)
بازدید امروز: 355
بازدید دیروز: 483
بازدید هفته: 838
بازدید ماه: 14820
بازدید کل: 1280360
تاریخ انتشار مقاله: سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۲ --- ۱۱:۲۴ تعداد مشاهده: 2664 بار
دسته مقاله:
چند راز برای شاد بودن عنوان مقاله:
مدیر ارشد توسط:
چند راز برای شاد بودن چکیده مقاله:
شاد بودن یک انتخاب است. شما می توانید در هر شرایطی که هستید راهی برای شاد بودن پیدا کنید.

چند راز برای شاد بودن

شاد بودن یک انتخاب است. شما می توانید در هر شرایطی که هستید راهی برای شاد بودن پیدا کنید.
 
۱ سپاسگزار باشید. اگر نگاهی به اطرافتان بیندازید حتما" چیزهای زیادی پیدا خواهید کرد که بخاطرشان شکرگزار باشید، حتی اگر زندگی بسیار سخت و مشکلات زیادی دارید باید به این فکر کنید که همه چیز می توانست بدتر و مشکل تر باشد و به این ترتیب بازهم شکرگزار خواهید بود. وقتی یک نفر بخاطر چیزهایی که خدا به او داده شکرگزار است شاد بودن اصلا" برایش سخت نیست.
 
۲ بدنبال خوبی ها باشید. به جای اینکه دنبال بدی ها و مشکلات بگردید همیشه در هر چیزی و هر کسی به دنبال خوبی هایش باشید. در هر شرایطی اگر به دنبال بهانه برای شاد شدن بگردید حتما" پیدا خواهید کرد اما اگر به دنبال بدی ها، ترس ها و ناراحتی ها بگردید هم حتما" پیدا می کنید .
 
۳ ببخشید. اگر زندگی و زمان ارزشمند خود را صرف نگه داشتن کینه ها و تنفر از دیگران کنید تنها چیری که نصیبتان می شود این است که هر روز عصبانی تر و ناراحت تر می شوید و زندگی به کامتان تلخ می شود. بخشیدن به معنای چشم پوشی از خطاهای دیگران و نادیده گرفتن و بی اعتنایی به رفتارهای زشت آنها نیست . بخشیدن یعنی اینکه ما بعد از ابراز نارضایتی خود و تذکر اشتباهات افراد به آنها دیگر در ذهن و قلبمان کینه نگه نداریم و بخاطر اینکه خودمان شادتر زندگی کنیم و ذهن و قلبمان رها شود ، آنها را ببخشیم.
 
۴ کارهای خیر انجام دهید. انجام کارهای خیر تاثیر مثبت بسیار زیادی روی انسان می گذارد بنابراین هر زمان که می توانید به دیگران کمک کنید، هدیه بدهید ویا مقداری از اموالتان را ببخشید. به این ترتیب هیچ وقت احساس ناتوانی و بیهودگی نمی کنید و بیشتر احساس رضایت و شادمانی می کنید.
 
۵ همیشه لبخند بزنید، بخندید و بازی کنید. مواظب سلامتی و رفتارهایتان باشید اما خیلی سخت نگیرید زندگی را برای خودتان مشکل نکنید. شادی در واقع سبکی از زندگی است.

 
پورتال آفتاب/ مترجم: فرشته مشاورکلمات کلیدی: شاد بودن،

امتیاز بینندگان به این مقاله (تعداد کل آراء: 7 رأی)

 
 
 
 
 

رأی شما به این مقاله:

1 2 3 4 5

کلیه حقوق این مجموعه متعلق به انتشارات روان سنجی می باشد.
طراحی وب، سئو و پشتیبانی: توسعه فناوری اطلاعات جهان افزار نوین